ВЪТРЕШНОИНСТИТУЦИОНАЛНА КВАЛИФИКАЦИЯ - Предпазване на учениците от вредните аспекти на социалните мрежи. Киберсигурност
Киберсигурност и превенция: Семинар за безопасна дигитална среда в СУ „Крум Попов“
В СУ „Крум Попов“ се проведе специализирана вътрешноинституционална квалификационна дейност на тема „Предпазване на учениците от вредните аспекти на социалните мрежи. Киберсигурност“. Събитието събра учители и специалисти, за да обсъдят предизвикателствата, пред които са изправени подрастващите в дигиталното пространство.
Семинарът беше открит и воден от директора на училището, инж. Наталия Чингова, съвместно с Мария Владимирова. Специално участие като гост-лектор взе г-н Минков, който сподели експертен опит в областта на мрежовата сигурност и защитата на личните данни.
Основни акценти в обучението:
-
Интерактивна презентация: Бяха разгледани най-новите тенденции в социалните мрежи и скритите рискове за психичното здраве и сигурността на учениците.
-
Дидактически материали: Участниците получиха практически ресурси и насоки за работа в час, които да помогнат на децата да разпознават опити за онлайн измама или кибертормоз.
-
Ролеви игри: Чрез симулиране на реални ситуации от интернет пространството, присъстващите тестваха адекватни реакции за справяне с кризисни моменти.
Основната цел на инициативата е изграждането на устойчива училищна среда, в която учениците да се чувстват защитени и информирани. Чрез съвместни усилия и непрекъснато обучение, екипът на СУ „Крум Попов“ продължава да поставя безопасността на своите възпитаници като водещ приоритет – както на пътя, така и в глобалната мрежа.